Klej cyjanoakrylowy – 1739

Klej cyjanoakrylowy – 1739


Zapytanie o produkt
Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail
Telefon

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez () w celu prowadzenia korespondencji drogą elektroniczną. Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.

Przepisz nazwę z obrazka

Klej cyjanoakrylowy - 1739 (TB 1739) - to jednoskładnikowy klej cyjanoakrylowy w formie żelu na bazie cyjanoakrylanu etylu, polecany szczególnie do łączenia materiałów porowatych, pianek, skóry, korka, metali i in. materiałów. Wysoka lepkość i tiksotropowość umożliwiają klejenie powierzchni ukośnych i pionowych. Ze względu na nieco dłuższy czas wiązania kleju, możliwe jest przeprowadzenie niewielkich korekt położenia łączonych elementów. Właściwości wypełniające pozwalają na stosowanie kleju do powierzchni porysowanych i niezbyt dokładnie dopasowanych.

Sposób użycia:

  • Powierzchnie przeznaczone do klejenia oczyścić z kurzu i rdzy oraz odtłuścić np. acetonem.
  • Dokręcić nakrętkę z dozownikiem aż do nasady tuby (samoczynnie zostanie usunięty żółty pierścień zabezpieczający i zostanie przebita membrana tuby, umożliwiając dozowanie żelu).
  • Klej nanosić tylko na jedną z łączonych powierzchni w małej ilości. Przy klejeniu dużych powierzchni, korzystniej jest nanosić klej w sposób "punktowy" niż smarować nim całą powierzchnię.
  • Po złożeniu części, silnie je docisnąć i utrzymywać docisk ręczny przez 20 - 30 sekud. Możliwa jest korekta położenia części w ciągu kilkunastu pierwszych sekund, ale może to osłabić wytrzymałość spoiny.
  • Po zakończeniu klejenia, końcówkę kapilarną wytrzeć z nadmiaru kleju np. chusteczką higieniczną i zakręcić nakrętkę.
  • Niektóre tworzywa sztuczne (PE, PP, PTFE) wymagają wcześniejszego przygotowania powierzchni za pomocą primera TB 1797. Sklejanie powierzchni mało aktywnych można przyspieszyć stosując aktywator TB 1796B. Zabrudzenia z kleju można usunąć stosując zmywacz do cyjanoakrylanów TB 17F024.

Właściwości

Główny składnik Cyjanoakrylan etylu
Opakowanie (g) 20
Ciężar właściwy 1,03
Lepkość (25°C) cP 23 000
Czas polimeryzacji, guma/guma (s) 35 - 40
Czas polimeryzacji,stal/stal (s) 30 - 35
Wytrzymałość na rozciąganie (MPa) 18,0
Wytrzymałość na ścinanie Fe/Fe (MPa) 10,0
Zakres temperatury pracy (°C) -60 do +80
Zalety Nie spływa po pionowych powierzchniach. Nie wsiąka w porowate podłoża. Polecany do powierzchni niezbyt dobrze dopasowanych.

OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

KONTAKT

 

Z pomocą automatów wydających wydajemy produkty BHP, MRO na terenie całej Polski małym, średnim oraz wielkim firmom. Poznaj usługę Magazyn24h dla ponadprzeciętnych oszczędności w Twojej firmie ! 

 

 

tel. +48 539 539 770

facebook   twitter

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 400 zł

support

DORADZIMY PRZED ZAKUPEM
godziny : 8.00-16.00

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 13:00

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.